Google Arama

Site İstatistikleri

mod_vvisit_counterBugün291
mod_vvisit_counterDün2834
mod_vvisit_counterBu Hafta3125
mod_vvisit_counterSon Hafta18544
mod_vvisit_counterBu Ay21669
mod_vvisit_counterSon Ay76543
mod_vvisit_counterTüm3585833

Kürtaj Fiyatı, fiyatları, ücreti, ücretleri, Ankara

Kürtaj - Küretaş- Kurtaj - Bebek aldırma Fiyatları Ankara

Değişik isimlerle adlandırılan bu işlemin gerçek tanımı küretaj'dır. Ancak halk arasında yukarıda sayılan isimler kullanılmaktadır. Cinsel hayat ve sağlık açısından son derece önemli olan bu konu hakkında internette çok değişik yazılar ve yanlış ifadeler bulunmaktadır. 

Konu hakkında ayrıntılı bilgi verilmesi bu karışıklık ve bilgi kirliliğini düzeltmek içindir.

Aşağıda yazılanların hepsinden önemli olan işlemi yaoacak uzman hekimin doğru seçilmesidir. Her ne kadar bütün koşullar sağlansada becerikli ve tecrübeli bir hekim bulmanız gerekmektedir.


  • Kürtaj fiyatını ne belirler? ( Ankara )
  • Ucuz kürtaj olur mu? ( Ankara )
  • 6 haftalık gebelik kürtaj fiyatı ne olmalıdır? ( Ankara )


 Kürtaj fiyatını ne belirler? ( Ankara )

Kanamalı bebek, ölü bebek veya istenmeyen gebeliğin sonlandırılma işlemi cerrahi bir müdahale gerektirmektedir. Uzun yıllardır yapılan bu işlemin çok basit olmasının yanında çok da zor yanları bulunmaktadır. Ancak burada işlemin dikkatli yapılması yani yapan doktorun becerisi ve bu konudaki tecrübesi en önemli faktördür. Ek olarak hijyenik koşullarda olması gerekmektedir.


Kürtajın fiyatı etkileyen faktörler;


İşlemi yapan doktor; En önemli faktör işlemi yapacak olan doktordur. İşlemin risklerini ve olabilecekleri bilen ve herhangi bir komplikasyon geliştiğinde gerekli müdahaleyi yapabilecek olan becerikli ve tecrübeli bir hekim bulmanız gerekmektedir.

Doktorun tecrübeli veya cerrahi melekelerinin iyi olduğu mezun olduğu tıp fakültesi, kadın doğum uzmanı eğitimini aldığı eğitim hastanesi ve daha önce benzer işlemi yapmış olduğu hastaların yorumlarından belli olabilmektedir.Gebelik haftası: Bu süre artıkça hem işlemin zorluğu, hem de riskleri artmaktadır. Ülkemizde yasal sınır 10. gebelik haftasıdır.Doğum sayısı: Doğum sayınız artıkça kürtaj işlemi sırasında kanama olma olasılığı ve rahim delinme riski artmaktadır. İşlemi yapan doktorun becerisi ilede alakalıdır.Sezaryen olup olmadığı, olmuş ise sayısı: Çünkü ne kadar çok sezaryen olunmuş ise rahim yırtılması veya delinmesi riski o derece artmaktadır.Anesteziyi uygulayan uzman hekim ve İşlem sırasında verilen anestezik maddeler: Bu konu aslında çok kişi tarafından bilinmez. Genel anestezi ile kürtaj olacaksanız. İşleminize vereceğiniz ücretin içerisinde anestezi uzmanına verilecek parada bulunmaktadır. Dolayısı ile;

  • Anestezi uzmanının kalitesi
  • Vereceği ilacın miktarı
  • Kullanacağı ek ağrı kesiciler
  • Anestezi ücretinizi dolayısı ile kürtaj fiyatını etkilemektedir.İşlem sırasında kullanılıp atılması gereken materyaller: Normalde olması gereken şey, her işlem sırasında kullanılan plastik ve tek kullanımlık aletlerin işlem sonrası atılmasıdır. Ancak bu materyaller, yıkanıp tekrar kullanılmak istenebilir. Bu tarzda çalışan klinikler vardır. Tabiî ki son derece tehlikeli olan bu durumun önüne geçmenin tek çaresi tek kullanımlık olan aletleri bir kez kullanmak olmalıdır.

6 haftalık gebelik kürtaj fiyatı ne olmalıdır? ( Ankara )

Ayrıntılı bilgi almak ve soru sormak için 

 
Domain